kampüs haritası

 

 

 

 

 Anadolu Yakasından Araç ile Ulaşım

Anadolu Yakasından Boğaziçi Köprüsünü kullanarak Avrupa Yakasına geçen araçlar; Köprü çıkışındaki Sarıyer tabelaları takip edilerek 5.3 km ilerlenir. Hacıosman-İstinye ayrımına gelindiğinde İstinye istikametine devam edilir ve 700 metre ilerideki cepten üniversitemize ulaşılır.

Anadolu Yakasından F. Sultan Mehmet Köprüsünü kullanarak Avrupa Yakasına geçen araçlar; Köprüyü geçtikten sonra 2.5 km sonra sağdaki Beşiktaş-Levent çıkışından çıkılır. Sarıyer tabelaları takip edilerek 5 km ilerlenir. Hacıosman-İstinye ayrımına gelindiğinde İstinye istikametine devam edilir ve 700 metre ilerideki cepten üniversitemize ulaşılır.


Avrupa Yakasından Araç ile Ulaşım

D100 (E5) güzergahından; 
Ankara Tabelaları takip edilerek Mecidiyeköy’den sonra Levent tabelası takip edilir. Sarıyer tabelaları takip edilerek 5.3 km ilerlenir. Hacıosman-İstinye ayrımına gelindiğinde İstinye istikametine devam edilir ve 700 metre ilerideki cepten üniversitemize ulaşılır.

TEM (E80) güzergahından; Ankara Tabelaları takip edilerek Maslak tabelasından otoyoldan çıkılır. 2.2 km ilerideki Hacıosman-İstinye ayrımına gelindiğinde İstinye istikametine devam edilir ve 700 metre ilerideki cepten üniversitemize ulaşılır.Havalimanlarından Toplu Taşıma ile Ulaşım

Atatürk Havalimanından (IST); 
Havalimanı metro istasyonundan Yenikapı yönüne M1A metrosuna binilir. Yenikapı istasyonundan M2 Yenikapı-Hacıosman Metro güzergahına aktarma yapılarak İTÜ Ayazağa durağında inilir.

Sabiha Gökçen Havalimanından (SAW); Havalimanından HAVATAŞ otobüsleri ile Levent-Fabrikalar durağına gelinir (45 dk- 2 saat arası).300 metre ileride bulunan Levent metro istasyonundan Hacıosman yönüne binilir. İTÜ Ayazağa durağında inilir. Ek olarak E-3 İETT otobüsü ile de havalimanından 4. Levent durağına gelinir (1 saat- 2 saat). 4. Levent metro istasyonunda Hacıosman yönüne binilir ve İTÜ Ayazağa durağında inilir.

İstanbul Yeni Havalimanından (İSL); Havalimanından H-2 Otobüsüne binilir ve Mecidiyeköy durağında inilir (1 saat). Şişli-Mecidiyeköy durağından Hacıosman yönüne binilir ve İTÜ Ayazağa durağında inilir.Otobüs Terminallerinden Toplu Taşıma ile Ulaşım

Esenler Terminalinden; 
Otogar metro istasyonundan Yenikapı yönüne M1A metrosuna binilir. Yenikapı istasyonundan M2 Yenikapı-Hacıosman Metro güzergahına aktarma yapılarak İTÜ Ayazağa durağında inilir.

Alibeyköy Terminalinden; Terminalin önünde bulunan İETT otobüs durağından Hacıosman yönündeki 47L hattına binilir ve İTÜ Rektörlüğü durağında inilir (20 dk – 1 saat). Ek olarak otobüs firmalarının servis araçlarıyla da direkt olarak üniversitemizin girişine ulaşabilirsiniz.Yüksek Hızlı Tren İstasyonundan Toplu Taşıma ile Ulaşım

Marmaray Pendik İstasyonundan Halkalı yönüne binilir. Yenikapı istasyonundan, M2 Yenikapı-Hacıosman Metro güzergahına aktarma yapılarak İTÜ Ayazağa durağında inilir.